Právě prohlížíte: Úvod » Lektoři

ŠKOLITELÉ PRO ČESKOU REPUBLIKU

KOORDINÁTOR  A  ŠKOLITEL  PRO  MBBI  ČESKÝ  PROJEKT

Nan

Nan  Waller  Burnett,  MA Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Dispute  Resolution  Professionals, LLC 1746 Cole Boulevard Suite 295, Golden, CO  80401-3208 303-273-0459  www.disputepro.com

Nan je transformativní mediátorka pro závažné konflikty, profesorka, psychoterapeut;  konzultantka  pro řešení konfliktních systémů, výkonná  koučka  pro řešení konfliktů a seniorní partner  v organizaci  Dispute  Resolution Pofessionals  ( Profesionálové pro řešení sporů), LLC (1997), v Denveru, Colorado.  Byla  členkou  zakládající správní rady , sloužila v této pozici 2006 – 2013.  Vyvinula program  Velvyslanec  Mediátorů bez hranic  a jménem MBBI přednášela  v Číně, Mongolsku, Korei, Německu, Italii, Turecku, Francii, Rumunsku, České republice  a ve Slovinsku.  Nan je  Pokročilou výkonnou pracovnicí ( Advanced Practitioner) v ACR  a na jejím kontě je mediace  více než 3500  vysoce konfliktních případů.  Nan je  mimořádnou profesorkou  pro graduované programy  na Regis University. Koncipovala a stala se vedoucím  vyjednávačem  pro Rocky Mountain  Retreat  pro účastníky ADR  ( vyvinuto v r. 2004).  Nan je autorkou, která získala cenu za  knihu o každodenní spirituální  praxi, nesoucí název Klidní  čelíme  bouři: Každodenní spirituální  praxe pro usmiřovače (Calm  in the Face of Storm: Spiritual Daily Practice for the Peacemaker).  Je dále členem AFCC,   sekce DR  v ABA, a Odborného institutu pro mediátory  a  Coloradské  advokátní komory.

 

alan

Alan E. Gross,  MBA, Ph.D. Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Alan Gross je mezinárodní  mediátor, školitel a autor.  Je bývalým  členem správní rady MBBI  a pracoval na projektech v Liberii, Ecuadoru, Kolumbii, Ghaně, Sieře Leone, v Řecku  a na problémech Hurikánu  Katrina.  Alan je někdejším předsedou  školicího výboru MBBI.   Dr. Gross zprostředkovával,  rozhodoval ,  vyjednával a školil na mnoha místech  v zahraničí a ve Spojených státech amerických. Sloužil  jako   vedoucí ředitel  pro  mediační program  Safe Horizon v New York City, ombudsman  pro Americkou  psychologickou společnost, jako rozhodčí pro  AAA, FINRA  a jako mediátor pro US Post Office a US Army. Profesor  Gross  je držitelem titulů  MBA  a Ph.D.   ze Stanfordovy univerzity a byl dříve  předsedou psychologické sekce ( Psychology Chair) na Marylandské univerzitě a čestným  členem  Společnosti  pro  psychologické vědy,  a je autorem učebnice  a řady kapitol a   článků,  souvisejících s řešením konfliktů a  sociální psychologií.  Vyučuje  v graduovaných kurzech mediační  praktiky  na  Středisku newyorkské univerzity pro globální  studia a je zakládajícím členem  Mediátorů bez hranic. Obdržel  cenu ADR    2011      za dosažené výsledky  od Asociace pro řešení konfliktů, města New York  a okolí ,  a  cenu  Ministerstva spravedlnosti  USA  ( 2007)  „Dobrovolník ve prospěch obětí“.  Jako zakládající člen  Mediátorů bez  hranic  koncipoval a  uskutečnil  školení a  poskytnul další  pomoc uprchlíkům z  Liberie, právníkům  a  úředníkům  pro řešení pozemkových sporů  v Ghaně,  personálu speciálního týmu OSN  v Siera Leone  a  rozličné  mírové síti  ( Peace  Network ) po celém Iraku

 

katherine

Katherine  Triantafillou, Esq . Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

PO Box 5275, 122 Main Street, Edgardtown, Massachusetts 02539,  508-693-1788

Katherine Triantafillou je mediatorkou, dříve advokátkou v civilních záležitostech a spisovatelkou,  žijící v Bostonu a  Martha´s Vineyardu  v Massachusetts.  Její současná praxe se zaměřuje  na záležitosti plánování rodiny a majetkového zabezpečení, a dále na výcvik, konzultace a  školení.

Triantafillou je někdejší  mimořádnou profesorkou práva  na Suffolk University Law School a na Northeastern University Law School.  Je častou hostující  přednášející a vedoucí výcviku na   Śkole práva Harwardovy university, na Komunitním středisku pro řešení sporů v Cambridge, Massachusets,  a na  Massachusetském  pokračovacím   právním vzdělávání.  Triantafillou  psala a rozsáhle  se zabývala výcvikem   na poli  diverzity a  společného zapojení, a je spoluautorkou  Problémy kultury a diverzity při  mediaci a vyjednávání v Učebnici  massachusettské všeobecné nemocnice o rozdílnosti  a kulturní  citlivosti na mentální zdraví ,  Současná klinická  psychiatrie ( Ranna Parekh, vyd. 2014),  a  Problémy  kultury a diverzity při  mediaci v Mediace: Praktický průvodce pro mediátory, právníky a jiné odborníky (David Hoffman, vyd. 2013.

Eseje  Katheriny  o mediaci se objevily v mediate.com a v Massachusetts Family Mediation  Quarterly.  Pracovala  na občanskoprávních projektech  v Bosně, Kosovu a Azerbajžánu,  a je v současnosti  poradcem  pro Metaplasis, což je nově vytvořený  komunitní mediační projekt  v Atenách, v Řecku, napojený na Mediátory bez hranic – International. Triantafillou sloužila  po tři období jako  městská radní  v Cambridge, Massachusetts a nyní je  předsedkyní  Městského finančního  výboru  ve West  Tisbury.

 

 

thomas

Thomas P. Valenti, Esq. Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript  

 

300 N.La Salle Street, Suite 4925, Chicago, IL  60654 / Telefon.: 312.803.0472 /

Fax:888.667.2485

Thomas P.Valenti je advokát s americkou  ( USA) licencí, mediátor, rozhodce  a školitel. Je  rozsáhle vyškolen ve všech aspektech řešení  sporů. Tom byl  členem představenstva  Mediátorů bez hranic – International  ( MBBI).  Podílí se na vedení  ( Co-Leader) projektu  Athénského migračního   dialogu.    Pan Valenti byl rovněž  angažován v  Iniciativě pro mír  na středním východě, kde pracoval   s Izraelskou židovskou  a palestinskou mírovou  osadou  Neve Shalom Wahat Al  Salam (NSWAS)  s jejím Projektem  centra pluralitní spirituality, s cílem  vytvořit společný mediační přístup  izraelských arabů a židů  a  posloužit  mediaci  komunitního dialogu.  Tom se zabývá  porozuměním  problémům, vznikajícím při  sporech mezi kulturami.  Tento zájem je dále  podpořen  jeho spoluprací s Mezinárodní akademií  pro řešení sporů ( International Academy  of Dispute  Resolution –INADR), což dobročinná organizace ustavená ke globálnímu šíření zájmu  o mediaci mezi studenty práv.   V této roli Tom  cestoval do Spojeného  Království, Dubaie, Indie  a Evropy, aby tam poskytnul  potřebná školení  (trainings).  Je též spolupracovníkem  Mezinárodní školicí fakulty ( International Training Faculty )  patřící   skupině ADRGroup  UK, Londýn.

 

rachel

VEDOUCÍ  ŠKOLITEL

Rachel  A. Wohl, Esq. Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript  

 

Rachel A. Wohl je advokátkou, mediátorkou, podporovatelkou dialogu a školitelkou. Je mimořádnou členkou fakulty na Škole  práva na  univerzitě Pepperdine a vyučovala  teorii a praxi mediace  na  škole práva  Univerzity Maryland.  Spolupředsedala  pracovní skupině  pro kvalitu mediace  sekce pro  řešení sporů  ABA   a byla vybrána  Mezinárodní  asociací pro řešení konfliktů, od níž  obdržela Cenu  Mary Parker Follett za inovaci na poli  řešení konfliktů.  Je zakládající  členkou správní rady  organizace  Mediátoři bez  hranic – International ( MBB)  a nyní pracuje na  projektech MBBI v Řecku,  Izraeli, Kambodži a v České  republice.  Byla dříve zakládající ředitelkou  marylandského  úřadu pro  mediaci a řešení konfliktů (Maryland  Mediation  and Conflict  Resolution  Office - MACRO), kde  pomáhala vytvořit a posílit  a rozšířit programy ADR  na soudech, v soudních programech souvisejících s  mladistvými, vládních agenturách, v městských částech, ve školách a na univerzitách.  Rachel rovněž  již  10 let vyučuje    citlivou ohleduplnou  mediaci na různých místech, včetně  právnických škol.  Vyvinula společně s profesorem  Leonardem Riskinem  nástroj  ku pomoci řešitelům sporů  a dalším,  nazvaný „Udělat INVENTURU“ ( Taking  STOCK), aby integrovali do své práce  a svých životů trvale ohleduplnou citlivost. Spolu s Riskinem  byli autory článku o tomto nástroji, článek byl  publikován v Harvard  Negotiation Law Review – Jaro 2015.

Stránky navštívilo
Dnes:11
Za týden:183
Celkem:90446
Facebook!