Právě prohlížíte: Úvod » REALIZOVANÉ PROJEKTY
ESF EU OPLZA ESI

 

MEDIACE ŠANCE PRÁCE


Tisková zpráva

Mediace je pro řadu lidí stále neznámé slovo. Chceme to změnit.

 

V rámci projektu „Zákon o mediaci (Zák. č. 202/2012 Sb.) z hlediska trhu práce – nová šance zaměstnání“ uspořádala Unie katolických žen jako partnerská organizace projektu osvětový vzdělávací seminář o mediaci, který se konal ve farním klubu u kostela Panny Marie Sněžné v Praze 26. dubna 2014.

 

V průběhu semináře seznámili lektoři JUDr. Marie Boháčová a Mgr. Jan Stejskal, Ph.D. účastníky s možností, jak předcházet sporům a objasnili, proč spory o děti, majetek či dědictví nemusí nutně končit u soudu.

 

„Seminář jasně ukázal, že znalosti veřejnosti v oblasti mediace jsou bohužel stále často jen velmi malé,“ říká JUDr. Marie Boháčová. „Řešení problémů, nikoli z hlediska práva, ale z hlediska zájmů stran, je stále v České republice věcí neznámou a mezi širokou veřejností je často třeba vysvětlovat i základní pojmy a principy,“ dodává Boháčová.

 

Účastníci si tak například v rámci semináře sehráli scénku, na které si vysvětlili, že mediátor se na problém nedívá z hlediska práva, ale z hlediska zájmů stran, které vede k uzavření dohody. Příběh Cézara a Kleopatry zase zavedl účastníky nikoliv do doby historické, ale do říše zvířecí. Účastníci semináře si tak měli šanci uvědomit, že slova mohou mít často odlišný význam, než který se jim běžně připisuje, čímž příběh dostává jiný děj.

 

Osvětový seminář splnil svou úlohu a téma mediace vzbudilo zájem přítomných. „Tento seminář byl jen jedním střípkem do mozaiky informovanosti o tématu mediace. Naším cílem je dosáhnout stavu, kdy mediace nebude neznámým pojmem jak pro veřejnost, tak pro řešení sporů v praxi“, říká JUDr. Boháčová.

 

Projekt Zákon o mediaci (Zák. č. 202/2012 Sb.) z hlediska trhu práce – nová šance zaměstnání, pořádá Evropský institut pro smír, mediaci a rozhodčí řízení, o.p.s. společně s Unií katolických žen, z.s.

 

Další informace o projektu i o Evropském institutu pro smír, mediaci a rozhodčí řízení, o.p.s. najdete na stránkách
www.esi-cz.eu

 

Informace o Unii katolických žen, z.s. najdete na stránkách www.katolickezeny.cz

 

Informace o projektu vám ráda poskytne JUDr. Marie Boháčová, telefon: 731 569 085, email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScriptProjekt: Zákon o mediaci (Zák. č. 202/2012 Sb.) z hlediska trhu práce - nová šance zaměstnání
Registrační číslo: CZ.1.04/5.1.01/77.00445
Trvání projektu: 12/2012-11/2014
Stránky navštívilo
Dnes:14
Za týden:142
Celkem:64830
Facebook!