Právě prohlížíte: Úvod » REALIZOVANÉ PROJEKTY
ESF EU OPLZA ESI

 

MEDIACE ŠANCE PRÁCE

 

PŘEDSTAVENÍ ZAHRANIČNÍHO LEKTORA

Charlie Irvine

 
hostující profesor, škola práv School of Law, University of Strathclyde ve městě Glasgow, Skotsko

Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScriptcharlie-irvineKvalifikovaný právní poradce a bývalý profesionální hudebník, pan Charlie Irvine pracuje jako příležitostný mediátor a instruktor, který se v praxi zaměřuje na rodinné problémy a na žaloby z obchodního, zaměstnaneckého a profesionálního prostředí. Vytvořil magisterský program právní školy v Strathclyde v oblasti mediace a řešení konfliktů v Glasgow, největším městě ve Skotsku. Veřejně přednesl základní myšlenky na workshopech a konferencích v Irsku, jižní Africe, Skotsku a v USA a nedávno otevřel Strathclydeskou mediační kliniku, kde poskytuje mediační služby v případě drobnějších žalob podaných u hlavního soudu hrabství v Glasgow.

 

Charlie se do hloubky zajímá o akademické rozvíjení mediace. Získal magisterský titul M.Sc. (Master of Science) v oboru řešení konfliktů a v mediačních studiích na Birkbeck College, University of London, které v roce 2007 absolvoval s vyznamenáním. Jeho akademická práce je zaměřena na integraci fyzické a emocionální sféry do mediační praxe a na přínos alternativního řešení konfliktů justičnímu systému. V roce 2011 se účastnil mezinárodního setkání tanečníků a muzikantů ‘Dancing at the Crossroads’, které se konalo ve švýcarském Saas Fee, a zde zkoumal přínos tance a pohybu pro řešení konfliktů. Zde Charlie přišel se svou kritikou přístupu ‘mediace od krku nahoru’ a ‘emocionální mřížky’. Oba tyto výrazy jsou uvedeny v publikaci "Building Emotional Literacy: A Grid for Practitioners" (viz. níže).

 

Charlie pravidelně přispívá do mediačního blogu Kluwer Mediation Blog

 

Rovněž i publikoval rozsáhlou řadu článků včetně:

  • ‘Do You See What I’m Dealing With Here: Vicious Circles in Conflict’ Journal of Mediation and Applied Conflict Analysis, Vol.1, 3
  • ‘The Proposed Apologies Act for Scotland: Good Intentions with Unintended Consequences’ (2013) 17 Edinburgh Law Review 84-90
  • ‘Building Emotional Literacy: A Grid for Practitioners’ in Michelle LeBaron, Carrie MacLeod and Andrew Acland (Eds.) The Choreography of Resolution: Emotions, Movement, and Neuroscience (Chicago: American Bar Association, 2013)
  • ‘Emotional Literacy for the iPod Generation: Music in Conflict Resolution’ (2012) Journal of Urban Culture Research Vol 2 (Chulalongkorn University, Bangkok)
  • Alternative Mechanisms for Resolving Disputes: A Literature Review (with Bryan Clark and Rachel Robertson) (London: Health Professions Council, 2011)

Detailní seznam publikací naleznete na těchto stránkách.

 

 

Kvalifikace

  • Birkbeck College, University of London: titul M.Sc. v řešení konfliktů a mediačních studiích (vyznamenání) (2007)
  • Université d’Aix-en-Provence: univerzitní diplom v mezinárodním právu (1983)
  • University of Glasgow: LLB (Hons) (1980)Projekt: Zákon o mediaci (Zák. č. 202/2012 Sb.) z hlediska trhu práce - nová šance zaměstnání
Registrační číslo: CZ.1.04/5.1.01/77.00445
Trvání projektu: 12/2012-11/2014

Stránky navštívilo
Dnes:5
Za týden:144
Celkem:64938
Facebook!