Právě prohlížíte: Úvod » REALIZOVANÉ PROJEKTY

ESF EU OPLZA ESI

TISKOVÁ ZPRÁVA

MEDIACE NADCHLA ÚŘEDNÍKYCo je to mediace? V čem nám může pomoci? Teď už to víme! Už víme, proč tu jsme, v čem je to pro nás užitečné a jak nové myšlenky použít. Tak toto si na zámku Křtinách ujasnili ve dnech 24.-26.9. účastníci Mezinárodní konference v rámci projektu Mediace – šance práce s podtitulem Efektivní komunikace, trh práce a nové příležitosti, kterou pořádal ESI (Evropský institut pro smír, mediaci a rozhodčí řízení o.p.s.).

 

Myšlenky mediace zaujaly svým tématem cílovou skupinu projektu - pracovníky obcí, úřadů práce a osoby, které jsou znevýhodněné na trhu práce. Dá se tak usoudit nejen z toho, že účastníci (bylo jich na 160) pilně navštěvovali po celé tři dny všechny přednášky a workshopy. Jen málokterá konference se může pochlubit tím, že zájem o probíraná témata neklesal, ale narůstal tak, že účastníci v poledne posledního dne pokračovali v diskusi a zapomněli jít málem na oběd.

 

Dle záveřečného dotazníkového výzkumu pak z bezmála třiceti přednášek a worshopů zaujaly všechny a žádná aktivita nezůstala neobsazená. Organizátoři vsadili na pestrou nabídku - od teorie (transformativní mediace, terapeutické přístupy) a nácviků (mediační techniky, prožitkové semináře, práce s IT technikou), k praktickému využití (řešení rodinných, spotřebitelských, pracovních, komunitních sporů). Lektorský tým sestával ze specialistů jak českých, tak z Rakouska, Velké Británie - Skotska, Kypru a Litvy. Nechyběly filosofické debaty, ekonomické pohledy a samozřejmě představení celého dvouletého projektu a jeho výstupů, tj. pilotní výukový program a metodika pro pracovníky obcí a úřadů práce "Mediace je, když .... "

 

Přidanou hodnotou bylo krásné prostředí křtinského zámku, v jehož prostorách účastníci měli možnost navazovat nové kontakty s mediátory, soudci i absolventy pilotního výukového programu, tj. kurzů pro profesi "informátor/ka mediace", "specialist/ka mediace" a asistent/ka mediátora".

 

Celý projekt bude pokračovat Kulatým stolem 11.listopadu v Brně, protože ocenění od účastníků je současně pro pořadatele výzva k dalšímu šíření myšlenek mediace.

 

Tisková zpráva ve formátu .pdf ke stažení zde.Projekt: Zákon o mediaci (Zák. č. 202/2012 Sb.) z hlediska trhu práce - nová šance zaměstnání
Registrační číslo: CZ.1.04/5.1.01/77.00445
Trvání projektu: 12/2012-11/2014

Stránky navštívilo
Dnes:14
Za týden:142
Celkem:64830
Facebook!