Právě prohlížíte: Úvod » REALIZOVANÉ PROJEKTY
ESF EU OPLZA ESI
TISKOVÁ ZPRÁVAMEDIACE POMŮŽE ÚŘADŮM PRÁCE

 

Po úspěšné zářijové Mezinárodní konferenci ve Křtinách pořádá ESI (Evropský institut pro smír, mediaci a rozhodčí řízení o.p.s.) v rámci projektu Mediace – šance práce v úterý 11. listopadu 2014 Kulatý stůl o mediaci v Brně. Toto setkání završí dvouletou práci na projektu, který souvisí s novým Zákonem o mediaci právě z hlediska trhu práce a přináší s jeho začleněním do praxe i nové šance zaměstnání.

Kulatý stůl se koná na brněnské krajské pobočce Úřadu práce pod záštitou jejího ředitele pana Ing. Josefa Bürgera a účastnit se budou pracovníci poboček z celého Jihomoravského kraje. Realizátoři projektu Mediace – šance práce představí nejen projekt, ale hlavně jeho výsledky – pilotní výukový program pro nové profese "informátor/ka mediace", "specialist/ka mediace" a asistent/ka mediátora" a metodickou příručku „Mediace je, když..“

V rámci Kulatého stolu proběhne také unikátní praktická ukázka mediace v praxi na konkrétním příkladu sporu, který nebude připraven, ale zvolí ho sami účastníci. Pro všechny, kteří nemají ještě jasnou představu o práci a možnostech mediátora, tato část setkání představí a „odtajní“ tuto profesi a její široké možnosti účinku.

Realizátoři Kulatého stolu by se zase naopak od úředníků rádi dozvěděli nejen názor na mediaci, ale hlavně jejich pohled na stav trhu práce v jejich kraji či regionu.

A v čem může mediace pomoci úředníkům z Úřadů práce? Je to nejen v možnostech komunikace úřad versus občan, ale hlavně v pomoci skupinám lidí, kteří jsou na trhu práce velmi znevýhodněni i přes svou praxi – např. zkušeným osobám ve věku nad padesát let, kterým může Úřad práce nabídnou nový typ profesního zaměření, ve kterém využijí právě své pracovní a také životní zkušenosti.

Setkání tedy nebude jen o mediaci samotné, ale i o rozšíření obzoru všech zúčastněných a šíření myšlenek, které pomohou celé společnosti.Projekt: Zákon o mediaci (Zák. č. 202/2012 Sb.) z hlediska trhu práce - nová šance zaměstnání
Registrační číslo: CZ.1.04/5.1.01/77.00445
Trvání projektu: 12/2012-11/2014
Stránky navštívilo
Dnes:5
Za týden:92
Celkem:88718
Facebook!