Právě prohlížíte: Úvod » Pilotní výukový kurz
ESF EU OPLZA ESI


Pilotní výukový program

MEDIACE - NOVÁ ŠANCE


Realizační tým


ESI - Evropský institut pro smír, mediaci a rozhodčí řízení, o.p.s. je obecně prospěšná společnost, zaměřená na odpovědné řešení konfliktů a obecnou prevenci sporů. ESI je mezinárodní centrum duchovní obrody založené na evropské tradici. ESI naplňuje, posiluje a šíří myšlenky vzájemného porozumění a prosazuje v mezilidských vztazích a ve společnosti ochotu a smír, konstruktivní řešení a dohody respektující zájmy a potřeby zúčastněných stran. (Výňatek ze Zakládací smlouvy). Cílem ESI je podporovat a propagovat mimosoudní formy řešení sporů, antidiskriminační přístup a zasazovat se o ochranu základních lidských práv a svobod a práv dítěte ve smyslu Úmluvy o právech dítěte. (článek IV., bod 2 Zakládací smlouvy). ESI poskytuje v síti regionálních poradenských a mediačních center mediační a poradenské služby při řešení sporů a působí v oblasti osvěty, vzdělávání a poradenství na úrovni národní a mezinárodní.

 

JUDr. Marie Boháčová
mb

Marie Boháčová je advokátkou se sídlem v Praze. V minulosti pracovala v podniku zahraničního obchodu, kde získala zkušenosti s obchodním a civilním právem. V současné době je zaměstnána v majetkovém odboru Arcibiskupství pražského. Iniciovala založení Unie katolických žen, kde řadu let zastávala funkci předsedkyně. Zapojením do neziskového sektoru a činnosti církevních organizací získala bohaté zkušenosti s realizací a řízením projektů zaměřených na podporu mezinárodní spolupráce. Byla hlavní koordinátorkou projektu Grundtvig REDICT. Je hlavní managerkou projektu Mediace šance práce.

JUDr. Lenka Pavlová, Ph.D.
lp

Lenka Pavlová se zabývá problematikou řešení sporů, mediací a ADR přes 20 let. Má praktické zkušenosti s mediací a vyjednáváním při řešení sporů tuzemských i mezinárodních, obchodních, civilních, rodinných a spotřebitelských, a to u nás i v zahraničí. Pracovala v oblasti mezinárodního obchodu a bankovnictví (EGAP). Je činným rozhodcem Rozhodčího soudu při HK ČR a AK ČR a je zapsána do seznamu advokátů. V letech 2008 – 2009 zastávala funkci ředitelky Úřadu pro mezinárodněprávní ochranu dětí v Brně (ÚMPOD). Od roku 2011 je ředitelkou Evropského institutu pro smír, mediaci a rozhodčí řízení, o.p.s. ( ESI ) se sídlem ve Křtinách. Podílela se aktivně na přípravě zákona o mediaci. Pro Českou andragogickou společnost připravila v roce 2010 rekvalifikační kurz Mediátor/ka. V roce 2012 lektorovala cyklus vzdělávacích seminářů pro soudce, pracovníky soudů a orgány státní a územní samosprávy. Přednáší a vyučuje u nás i v zahraničí. V projektu Mediace šance práce se podílí na koordinaci projektu a rozvoj mezinárodní spolupráce, odpovídá za přípravu Metodiky.

JUDr. Eva Vaňková
ev

Eva Vaňková je advokátka se sídlem ve Vysokém Mýtě se zkušenostmi v oblasti obchodních, civilních, rodinných a spotřebitelských sporů. V prosinci 2013 úspěšně složila zkoušku mediátora dle zákona č.202/2012 Sb., o mediaci a bude zapsána do seznamu mediátorů vedeného Ministerstvem spravedlnosti ČR. V roce 2011 absolvovala 14-ti denní kurz v rozsahu 100 hodin na Mediátora mezinárodních sporů pořádaných AIA (Association of International Arbitration) a získala certifikát EMTPJ (European mediation training for practitioners of justice). V roce 2010 byla přijata ke studiu PhD. s tématem práce „Perspektivy mimosoudního řešení sporů v České republice“ na PF UK u Doc. JUDr. Senty Radvanové, CSc.. V roce 2007 se účastnila první evropské konference o tvz. „právu spolupráce“ (Collaborative Law) ve Vídni a stala se členkou IACP (International Academy of Collaborative Profesionals). Principy práva spolupráce propaguje a přednáší v České republice a v zahraničí. Je členkou správní rady ESI. V projektu odpovídá za koordinaci vzdělávacích programů. Účastnila se projektových zahraničních cest do Velké Británie, Rakouska a Litvy.

PhDr. Zdeňka Hajná, CSc.
zh

Socioložka, absolventka Fakulty sociální věd a publicistiky KU. Oblasti jejího profesního zájmu jsou problematika rodiny a ženská otázka. Pracovala nejdříve ve Výzkumném ústavu obchodu. Od r. 1979 na MPSV ČR na odboru rodinné a sociální péče, oddělení péče o rodinu, podílela se na propopulační politice a budování systému Manželských a předmanželských poraden v ČR. Od r. 1990 do listopadu 2007 pracovala v neziskovém sektoru. Od r. 1999 do současné doby je členkou Výboru pro rovnost příležitostí při Radě vlády České republiky pro lidská práva. V letech 2002 - 2008 byla členkou Rady vlády pro rovné příležitosti žen a mužů. Má bohaté zkušenosti s realizací a hodnocením projektů z Evropského sociálního fondu a OPVK, v nichž působí jako hodnotitelka, realizátorka, koordinátora, expertka. V projektu „Mediace šance práce“ odpovídá jako expertka na rovné příležitosti za klíčovou aktivitu 06.



Projekt: Zákon o mediaci (Zák. č. 202/2012 Sb.) z hlediska trhu práce - nová šance zaměstnání
Registrační číslo: CZ.1.04/5.1.01/77.00445
Trvání projektu: 12/2012-11/2014
Stránky navštívilo
Dnes:5
Za týden:139
Celkem:97287
Facebook!